hello world!

EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH - ODKRYJ SWÓJ TALENT - 22.11.2018

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych jest inicjatywą Komisji Europejskiej i ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego. W związku z tym, że szkoła nasza realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWERVET 2017-1-PL01-KA102-035778, podzieliliśmy się rezultatami projektu z uczniami szkół podstawowych ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego oraz Wolina. Z tej okazji zorganizowaliśmy dni otwarte pod hasłem Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych "Odkryj swój talent". W wydarzeniu wzięli udział nie tylko uczniowie Zespołu Szkół Morskich biorący udział w mobilnościach ale również 130 uczniów klas ósmych szkół podstawowych wraz z opiekunami:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu,
  2. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Świnoujściu,
  3. Szkoła Podstawowa Nr 4  z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu,
  4. Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu,
  5. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim,
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie.

Ideą wydarzenia były zmagania zespołowe drużyn ze szkół podstawowych, które nawiązywały do tematyki zawodów oferowanych w Zespole Szkół Morskich. Były to miedzy innymi zadania związane z tematyką nawigacyjną, mechaniczną, logistyczną oraz informatyczną. Uczniowie szkół podstawowych, pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów Zespołu Szkół Morskich, mieli do wykonania 10 zadań na 10 stanowiskach. Za wykonane zadanie przydzielano punkty. Puchar Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych trafił do zwycięskiej drużyny, do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świnoujściu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci kubków, plecaczków i długopisów.

Zwieńczeniem dnia było uroczyste wręczenie Certyfikatów oraz dokumentów Europass Mobilność uczniom biorącym udział w praktykach w zagranicznych przedsiębiorstwach w Portugalii w ramach projektu POWERVET 2017-1-PL01-KA102-035778. Grupa nawigatorów morskich i mechaników okrętowych otrzymała długo wyczekiwane dokumenty z rąk koordynatora projektu.

Wszystkim uczestnikom Wydarzenia bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a uczniom Zespołu Szkół Morskich za pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości.

Poniżej krótka fotorelacja z Wydarzenia. Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym Facebooku.

https://www.facebook.com/pg/Zespół-Szkół-Morskich-w-Świnoujściu-177554055620369/photos/?tab=album&album_id=2332220163487070

 

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl