hello world!

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" - prace konkursowe cz.1

Oto praca Przemka z 3ti, który przygotował tekst na swoją stronę WWW o Naruto. Może przeczytacie? 🙂

 

Witam wszystkich bardzo bardzo serdecznie. Od razu rozpocznę od przedstawienia tematu mojego projektu. A jego tytuł przedstawia się następująco:

"Naruto - kultowa seria anime, mangi, gier komputerowych i innych tym podobnych gadżetów związanych z tą serią."

Na wstępie zamierzam podać informacje, że autorem tej serii jest Masashi Kishimoto - bardzo znany i popularny rysownik, artysta, mangaka (osoba interesująca się lub będąca stworzycielem mangi, czyli japońskich komiksów obrazkowych) i główny kontroler wszystkich dzieł swego autorstwa - i jego zespół współpracowników odpowiadający za powstanie scenariusza, wykonawstwo i rozrysowanie (szata graficzna) oraz nadzór nad animacją. W przeszłości mangace zdarzyło się utworzyć jeszcze inną mangę, jednak ja się skupiam na tym tytule. Po raz pierwszy manga Naruto zadebiutowała w 1990 roku w Japonii, a publikacją dzieła zajęło się wydawnictwo o nazwie SHUEISHA, mająca swoją siedzibę w Tokyo. Przedtem w Japonii powstał tygodnik publikujący mangę typu shonen (silni bohaterowie, wątki miłosne, spektakularne walki), a w 43 z kolei numerze Weekly Shonen Jump wydawnictwo SHUEISHA opublikowało mangę Naruto.

W Polsce manga Naruto zadebiutowała w 2003 roku, natomiast jeżeli chodzi o serial animowany to on poraz pierwszy ukazał się 3 października 2002 roku w Japonii w kablowej telewizji o nazwie TV TOKYO, a w Polsce (wersja dubbingowa) premierę miał 8 lutego 2007 roku dzięki kanałowi Jetix. Ponadto ta manga jest nadal kontynuowana i jej końca nie widać, a do tej pory jest podział na pierwszą i drugą serię. Pierwsza rozpoczyna się, gdy tytułowy bohater ma 12 lat, a druga ma miejsce po 3-letnim przeskoku czasowym, w którym się dokształca w fachu ninjy.

Manga, anime i gry komputerowe opowiadają o przygodach młodego (12-letniego) chłopca imieniem Naruto, pochodzącego z klanu Uzumaki i nie ma co do tego wątpliwości, że nie wiemy nic na temat jego dziciństwa. Miał bardzo ambitne marzenie: chciał zostać Hokage, czyli przywódcą wioski ukrytej w liściach- najsilniejszym i najwspanialszym wojownikiem wszechczasów. Poniżej pokażę postać z serialu z 2 serii o charakterze antagonistycznym, która sprzeciwia się ponującemu obecnie pokojowi.

Nasz bohater zaczyna od rozrabiania i przysparzania kłopotów mieszkańcom wioski, w której się urodził. Nie posiada ani ojca, ani matki. Początkowo dowiadujemy się podstawowych informacji o sytuacji aktualnie trwającej. Są to jeszcze czasy gdy panowali lordowie feudalni (jap. Daimyo) nad poszczególnymi krainami. Istnieje podział na kraje takie jak: Kraj Ognia, Kraj Fal, Kraj Żelaza, Kraj Błyskawicy, Kraj Wiatru, Kraj Herbaty.

Podstawy wprowadzające do uniwersum:

Czakra - jest to forma energii, która jest niezbędna do użycia technik. Pierwotnie czakra zaistniała dzięki matce Mędrca Sześciu Ścieżek (jap. rikudo sennin, Hagoromo Otsutsuki) - Kaguyi Otsutsuki. Aby móc zastosować technikę w praktyce najpierw użytkownik musi sformuować odpowiednią kombinację pieczęci używając rąk. Istnieje wiele kombinacji pieczęci, gestów i samych technik.

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Pomorze ZachodnieLogo Fundusze EuropejskieLogo Unia Europejska70 lat Portu Szczcin-Świnoujście
Computart.pl