hello world!

Morska z wizytą w Morskiej

Uczniowie naszej szkoły byli z wizytą w Akademii Morskiej w Szczecinie. Wyjazd ten to realizacja jednego z punktów Umowy Patronackiej podpisanej w przez Uczelnię i Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu.

Akademia Morska kontynuuje tradycje edukacji morskiej, której początki sięgają 1947 roku. W tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim. Kształci oficerów – nawigatorów
i mechaników oraz wykwalifikowaną kadrę sektora TLS – transport-spedycja-logistyka.

W dniu 16.10.2017 r. uczniowie kl. 3 TN, 3 TL i 2 TI zostali przyjęci w gmachu głównym AM przy Wałach Chrobrego przez pracowników Uczelni i zapoznani z ofertą edukacyjną. Zaprezentowano im wybrane pracownie - symulator LNG, GMDSS - Światowy Morski System Łączności Alarmowej i Bezpieczeństwa, ARPA - komputer wbudowany w radar, prowadzący automatycznie nakres radarowy, laboratorium informatyczne, symulator LNG na Wydziale Nawigacyjnym oraz laboratorium szybkiego prototypowania i laboratorium towarowe na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.

Uczniowie byli również uczestnikami lekcji udzielania pierwszej pomocy zorganizowanej w związku
z obchodzonym 26 października Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca i brali udział, razem
ze studentami, w przygotowywanym co roku przez Fundację WOŚP, biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

To pierwsze „spotkanie” z uczelnią wyższą można uznać za udane, być może przyczyni się do tego,
że nasi uczniowie w przyszłości będą kontynuować naukę w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl