Uczniowie naszej szkoły byli z wizytą w Akademii Morskiej w Szczecinie. Wyjazd ten to realizacja jednego z punktów Umowy Patronackiej podpisanej w przez Uczelnię i Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu.

Akademia Morska kontynuuje tradycje edukacji morskiej, której początki sięgają 1947 roku. W tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim. Kształci oficerów – nawigatorów
i mechaników oraz wykwalifikowaną kadrę sektora TLS – transport-spedycja-logistyka.

W dniu 16.10.2017 r. uczniowie kl. 3 TN, 3 TL i 2 TI zostali przyjęci w gmachu głównym AM przy Wałach Chrobrego przez pracowników Uczelni i zapoznani z ofertą edukacyjną. Zaprezentowano im wybrane pracownie – symulator LNG, GMDSS – Światowy Morski System Łączności Alarmowej i Bezpieczeństwa, ARPA – komputer wbudowany w radar, prowadzący automatycznie nakres radarowy, laboratorium informatyczne, symulator LNG na Wydziale Nawigacyjnym oraz laboratorium szybkiego prototypowania i laboratorium towarowe na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.

Uczniowie byli również uczestnikami lekcji udzielania pierwszej pomocy zorganizowanej w związku
z obchodzonym 26 października Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca i brali udział, razem
ze studentami, w przygotowywanym co roku przez Fundację WOŚP, biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

To pierwsze „spotkanie” z uczelnią wyższą można uznać za udane, być może przyczyni się do tego,
że nasi uczniowie w przyszłości będą kontynuować naukę w Akademii Morskiej w Szczecinie.