8.11.2017 r.

Temat: „Zdrowy styl życia”

Cel:  Uświadomienie młodzieży związku między aktywnością fizyczną, prawidłowym odżywianiem a zdrowiem człowieka.

Na lekcji zapoznano uczniów z zachowaniami sprzyjającymi zdrowiu oraz z zachowaniami zagrażającymi zdrowiu. Uczniowie w trakcie lekcji potrafili zanalizować swój styl życia i jego wpływ na stan zdrowie obecnie oraz w przyszłości.

Zachowania sprzyjające zdrowiu: aktywność fizyczna, racjonalne odżywianie się, umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Zachowania zagrażające zdrowiu: bierny tryb życia, nieprawidłowe odżywianie się, nadużywanie alkoholu, używek.

Dziękuję wychowawcy i uczniom za ciekawą lekcję 🙂

W trakcie lekcji zrealizowano następujące zadania z „Programu wychowawczo-profilaktycznego” szkoły:

1. Uczeń odróżnia dobre i złe zachowania, w swoim postępowaniu kieruje się normami.
  2. Uczeń jest przygotowany do wzięcia odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
  3. Uczeń potrafi dokonać samooceny.

Zajęcia przeprowadziła i przygotowała sprawozdanie: p. Wiesława Siedzielnik