hello world!

Ogłoszenie dyrektora ZSM

23 marca 2020

W związku z Rozporządzeniem MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które obowiązuje od 25 marca 2020, zobowiązuję nauczycieli do realizacji podstawy programowej w nauczanych przedmiotach za pomocą metod zdalnych o których informowałam (classroom, e-dziennik) Zajęcia mają odbywać się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Potwierdzeniem realizacji zajęć będą:

1) wpisy tematu w dzienniku elektronicznym (od 25 będzie odblokowana możliwość zapisu tematów), a po powrocie uzupełnienie w dziennikach papierowych,

2) wpisanie w terminarzu klasy i w zadaniach domowych zadań i ćwiczeń do wykonania przez uczniów w domu w czasie zdalnego nauczania.
W celu zamieszczenia w zadaniach domowych w e-dzienniku własnych plików, należy zintegrować się z kontem Google Drive. Aby to zrobić, należy zalogować się za pomocą konta z classroom- dane były podane na szkoleniu. Kto nie uczestniczył proszę o kontakt z administratorem Panem Adamem ([email protected]).

Zgodnie z rozporządzeniem MEN zajęcia z przedmiotów zawodowych mają być prowadzone w zakresie teoretycznym  i tam gdzie możliwe praktycznym. Przy braku możliwości należy zmodyfikować programy nauczania. Proszę o zapoznanie się z Rozporządzeniem MEN.

Linki:

https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2020.058.0000493,metryka,rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-w-sprawie-szczegolnych-rozwiazan-w-okresie-czasowego-ograniczenia-funkcjonowania-jednostek-systemu-oswiaty-w-zwiazku-z-zapobieganiem-przeciwdzialaniem-i-zwal.html

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/nauczanie-zdalne-nowe-regulacje-prawne

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Unia EuropejskaLogo Fundusze EuropejskieLogo Pomorze ZachodnieNarodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Computart.pl