hello world!

Powergedon 2018

W dniach 07 – 09 czerwca 2018 roku 4-osobowa drużyna nauczycieli Zespołu Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu wzięła udział w wydarzeniu POWERGEDON 2018. Jest to wydarzenie zainicjowane na 60-lecie istnienia Europejskiego Funduszu Społecznego, 5-lecie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz na 30-lecie programu Erasmus+ w Europie.
W tym roku odbyła się druga edycja POWERGEDONU. Reprezentantami ZSM w Świnoujściu byli: Elżbieta Kowalczyk – koordynator projektu oraz członkowie zespołu projektowego w składzie: Agnieszka Ciekańska-Kieraj, Andrzej Milewski, Daniel Duda. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 20 czteroosobowych drużyn z różnych szkół w Polsce realizujących projekty. Celem POWERGEDONU jest wsparcie instytucji w budowaniu dobrych relacji w zespołach projektowych, tzw. „team building”, ulepszenie elementów pracy zespołowej, podział obowiązków, motywacja do działania, wspólne rozwiązywanie problemów.
Pierwszego dnia (07 czerwca) odbyła się konferencja pod nazwą „POWERGEDON – Rewolucja 4.0 – kompetencje 4.0”. Omówiono zmiany jakie czekają polski przemysł i szkoły w związku ze zbliżającą się rewolucją technologiczną i wynikającą z tego reorientacją procesu edukacji. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zapoznania się z Mobilnym Centrum Edukacyjnym i Pracowniami Przyrodniczymi. Drugiego dnia (08 czerwca) odbyły się „zmagania siłowe” nawiązujące tematyką do epoki szlachecko-rycerskiej. Tegorocznym mottem POWERGEDONU było „Starcie z historią”. Zadania realizowane przez drużyny nawiązywały do tematyki potrzebnej w trakcie realizacji projektów, miały na celu budowanie poprawnych relacji w zespołach projektowych, poprawę komunikacji, rozwiązywanie problemów oraz wymianę doświadczeń pomiędzy zespołami projektowymi.
Zmagania rozpoczęły się od przygotowania przez każdą drużynę własnego herbu. W dalszej kolejności zespoły miały do wykonania 16 zadań na 16 stanowiskach zwanych GRODAMI, np. gród zaplątanych, gród księżniczki z wieżą, gród zaszyfrowanych, gród plebejski, gród zielarza. Na każdym stanowisku drużyna mogła spędzić maksymalnie 20 minut. Za wykonane zadanie przydzielano punkty. Na koniec komisja zsumowała punkty otrzymane na każdym stanowisku. Puchar POWERGEDON trafił do drużyny z największą liczbą punktów.
Wieczorem odbyła się uczta pożegnalna w iście sarmackim stylu. Wszyscy uczestnicy POWERGEDONU otrzymali nagrody: dyplomy oraz medale. Zwycięska drużyna została nagrodzona pucharem POWERGEDON 2018.
Krótki film prezentujący między innymi drużynę naszej szkoły znajdziecie w załączonym linku, zaś zainteresowanych obejrzeniem zdjęć zapraszam na szkolnego Facebook'a.

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl