Praktyki zawodowe w Irlandii - Youghal and Mallow

24 listopada 2018 roku 40-osobowa grupa uczniów technikum logistycznego i technikum informatycznego wraz z czterema opiekunami wyjechała na dwutygodniowe praktyki do Irlandii w ramach projektu POWERVET 2017-1-PL01-KA102-035778.

Po szczęśliwym lądowaniu w Dublinie, czekała ich czterogodzinna podróż autokarem. Celem były dwie miejscowość - Mallow i Youghal. Do każdej z nich trafiła 20-osobowa grupa.
Po przyjeździe uczniowie zostali zapoznani z rodzinami przyjmującymi oraz zasadami panującymi w ich domach.

W poniedziałek praktykanci pisali test sprawdzający z języka angielskiego, który miał ułatwić dopasowanie miejsca pracy do poziomu językowego uczniów.

Od wtorku do piątku uczniowie odbywali praktyki w miejscach pracy, takich jak Tesco, Super Valu, Community Radio, sklepy elektroniczne, drukarnie.

W sobotę odbyła się wycieczka do miejscowości Cobh, która była ostatnim przystankiem w dziewiczym rejsie Titanica. Uczniowie zwiedzili tutaj Titanic Museum oraz neogotycką katedrę św. Kolmana. W niedzielę celem grupy stała się trasa wzdłuż klifów w Ardmore. Okazała się być piękna, malownicza, z ostrymi skałami na zboczach, na których rozbijają się fale Morza Celtyckiego. Wytrwałym wędrowcom towarzyszyła irlandzka pogoda - wiatr i deszcz. Niedzielne popołudnie grupa spędziła grając w kręgle w centrum rozrywki Perks Entertainment Centre w Youghl.

Drugi tydzień minął bardzo szybko. W poniedziałek wieczorem zorganizowano spotkanie-niespodziankę dla Kuby M., który obchodził swoje 18 urodziny, a w czwartek dla Remika (17 urodziny) i Kuby L. (16 urodziny). Były torty i mnóstwo życzeń.

W czwartek 06 grudnia 2018 roku w lokalnym radiu Community Radio Youghal został przeprowadzony wywiad z uczestnikami projektu oraz pracownikami Your International Training. To zadanie wykonali nasi uczniowie: Amelia Szczuchniak i Jan Grytczuk.

W piątek 07 grudnia 2018 odbyło się podsumowanie praktyk i uroczyste pożegnanie.

W sobotę rano grupa wyruszyła w drogę powrotną do domu.

Zdjęcia z pobytu dostępne są na szkolnym Facebooku w albumie Praktyki zawodowe w Irlandii.