W dniu 16 listopada 2016 roku gościliśmy w szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich: Wiceprzewodniczącego dr inż Janusza Frydrycha, Przewodniczącego Rady Głównej dr inż. Zbigniewa Łosiewicza, Wiceprzewodniczącego Rady Głównej Jerzego Orzechowskiego. Delegacji Stowarzyszenia towarzyszyła dziennikarka zajmująca się problematyka gospodarki morskiej Elżbieta Kubowska z Działu Społeczno- Ekonomicznego Kuriera Szczecińskiego.

 

Na spotkaniu z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych mechanicznych uzgodniono formy współpracy Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu z Stowarzyszeniem Starszych Oficerów Mechaników Morskich oraz zapoznano z bazą szkoły dotyczącą kształcenia mechaników okrętowych. Największe zainteresowanie gości wzbudził nowy symulator silników okrętowych oraz stanowiska ćwiczeniowe do chłodnictwa i klimatyzacji, które powstały dzięki wsparciu Zarządy Portów Szczecin i Świnoujście.

 

Z inicjatywy Stowarzyszenia w sali tradycji szkoły powstanie kącik poświęcony byłemu dyrektorowi szkoły i współzałożycielowi Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich śp. dr Stanisławowi Kuszmider.