hello world!

A na przystani...

27 maja 2017 r. na II Żeglarskim Festynie Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Przystani Żeglarskiej Łunowo, nie zabrakło pogody, dobrego nastroju, jak również uczestników z Zespołu Szkół Morskich oraz Międzyszkolnej Sekcji Żeglarskiej. W tym dniu licznie przybyły również rodziny z dziećmi, razem około 120 osób. Urząd Miasta Świnoujście reprezentowała Inspektor Wydziału Edukacji Katarzyna Iwanicka-Balas.

Inauguracją imprezy było uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2017 przez kierownika przystani p. Jana Grotkowskiego. Podczas apelu 7 młodym żeglarzom z patentem wręczono książeczki żeglarskie Polskiego Związku Żeglarskiego. Załogi DZ składające się z uczniów klas I-III TN wzięły udział w regatach wiosłowych. Następnie do wspólnego startu stanęły załogi optymiściarzy i kormoranów. Wiał słaby wiatr i już po pierwszym trójkącie zamknięto te mini regaty.

Wyniki regat

  1. w klasie Kormoran

I miejsce s/y ŚWINA sternik Konrad Kacprzak z załogą: Alicja Klimczak, Mikołaj Marach

II miejsce s/y DZIEDZINA sternik Przemysław Wojdalski z załogą: Paweł Krysiak, Jakub Hruszowiec

III miejsce s/y ZORZA sternik Jakub Wolniak z załogą: Maciej Wolniak, Maciej Kozłowski

  1. w klasie Optymist

I miejsce Dawid Pasieka

II miejsce Cezary Bajorski

III miejsce Zosia Lewandowska

  1. wyścigi łodzi wiosłowych

I miejsce s/y GALERA klasa II TN – sternik Julia Banaszek

II miejsce s/y DRAGON klasa I i III TN – sternik Michał Kulczycki

 

W międzyczasie do przystani przypłynęły dwie zaproszone załogi z Klubu Wiosłowego z Anklam. Grochówka była „mniam mniam” , pyszna jak zawsze, kiełbaski no i przygotowane przez mamy ciasta . Dla rodziców i mniejszych gości przygotowano rejsy na DZ-tach, a mniej odważnych na motorówce woził instruktor żeglarstwa p Jakub Kacprzak. Wielu gości na pokłady swoich jachtów zabierali prywatni właściciele rezydujących tu jachtów. Duże wzięcie miały również kajaki. Na zakończenie wręczono zwycięzcom regat medale, puchary, dyplomy i słodkie upominki. Jak przystało na Dzień Dziecka wszyscy zostali uhonorowani zabawkami i sprzętem sportowym. Nikt nie opuścił festynu bez nagrody.

Ahoj przygodo!

Do zobaczenia za rok.

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Pomorze ZachodnieLogo Fundusze EuropejskieLogo Unia Europejska70 lat Portu Szczcin-Świnoujście
Computart.pl