Nasi absolwenci

Joachim Brudziński

Pochodzi z Sądecczyzny. Wychowany zostałw górach Beskidu Sądeckiego w kulcie partyzantki AK-owskiej. Po ukończeniu szkoły podstawowej zrozumiał, że swoje życie chciałby związać z morzem. Przyjeżdża na Pomorze Zachodnie i kończy Szkołę Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Zdobywa zawód Technika Nawigatora.Od tego momentu nazywa siebie Sądeckim Góralem sercem i duszą oddanym Bałtykowi. Kończy politologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Sam zarabia na swoje studia i utrzymanie w Szczecinie pływając na statkach handlowych i rybackich zarówno polskich jak i zagranicznych armatorów podczas wakacji w roku akademickim. Jednocześnie współpracuje z Polskim Radiem Szczecin gdzie przygotowuje materiały reporterskie poświęcone problematyce gospodarki morskiej. Po ukończeniu studiów zakłada Morskie Centrum Informacji Zawodowej zajmujące się podnoszeniem kwalifikacji językowych polskich marynarzy i rybaków. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Morskiego w Szczecinie. Obecnie minister MSWiA oraz poseł na Sejm RP. www.joachimbrudzinski.pl

Jan Stefan Górski

Kpt. J. S. Górski przypłynął do Wielkiej Brytanii w styczniu 1966 r jako 20 letni absolwent Szkoly Rybackiej w Świnoujściu na statku rybackim i jak wielu w tym czasie młodych ludzi poprosił o azyl polityczny. Zaczął pływać jako marynarz na statkach norweskiego armatora. W 1968 po kursie na ll oficerów w Southapton Nautical College dostał prace lll oficera w South African Marine Corp. W roku 1970 skończył kurs 1 oficera w Szkole Morskiej w Kapsztadzie. Dostał wtedy prace najpierw 1 oficera ,a później kapitana na amerykańskich statkach dostawczych w Nigerii.W roku 1973 w Londynie po kursie kapitanów ż.w. w Polskim Związku Oficerów Marynarki Handlowej otrzymał od Rządu R. P. w Londynie dyplom kapitana żeglugi wielkiej. Pracował później jako kapitan w Qatar National Navigation and Transport Co. W roku 1980 wyjechał na kurs Master Mariners do Sydney w Australii i tam zdobył dyplom Master Mariner class 1. Następnie pracował w Jedda jako pilot a później w ARAMCO Ras Tanura do 2005.Wtedy to przeszedł na emeryturę. Pracował jeszcze na zastępstwach jako pilot tankowców to w Nigerii, Saudi Arabii, lub Zjed. Emiratach Arabskich. W międzyczasie był na Tasmanii odnowić dyplom Master Mariner class l, a ostatnio zdał egzamin odświeżający (tanker safty) w Southampton School of Navigation z sukcesem. Wracając samochodem z Southampton do Londynu miał wylew krwi do mózgu. Po prawie 3 tyg. w szpitalu w Londynie, miał  wylew i zmarł.

Paweł Piech

Uczęszczał do ZSRM w latach 1985-1988 na kierunku rybak morski. Następnie kontynuował naukę w Technikum, które ukończył w roku 1991.Później rozpoczął studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę na kontraktach jako oficer. W 2005 roku otrzymał dyplom Kapitana Ż.W. i od roku 2007 pracuje na tym stanowisku.

Waldemar Buczyński

Ukończył ZSRM w 1963r. Mimo,że znalazł się wśród 10 najlepszych uczniów, którzy zostali skierowani do dalszej nauki w Państwowej Szkole Morskiej w Szczecinie niestety wraz z kolegami nie został przyjęty w poczet słuchaczy. Wobec powyższego od 8 lipca 1963 r. rozpoczął pracę w PPDiUR „Odra”, którą zakończył w 2003r. W międzyczasie w okresie uzupełniania nauki w Wyższej Szkole Morskiej pracował jako kapitan jednostki w PUM Shipservice i jako kierownik zespołu dyspozytorni portu w PPDiUR „Odra”. Następnie wrócił do zawodu osiągając dyplom kapitana ŻW. Pracował na kontraktach pełniąc funkcje starszego oficera i kapitana. Zmarł 22.01.2018r.

Radosław Walas

Uczęszczał do ZSRM w latach 1985-1988 na kierunku rybak morski. Następnie kontynuował naukę w Technikum, które ukończył w roku 1991. Później rozpoczął studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę na kontraktach jako oficer. W 2006 roku otrzymał dyplom Kapitana Ż.W. i od roku 2008 pracuje na tym stanowisku.

Mariusz Wesulek

Starszy Oficer Mechanik. Ur.17.X.1968 w Łodzi.Absolwent z roku 1987, klasa III M-wych. Pani mgr. Irmina Miechowska. Po ukończeniu szkoły praca w działach mechanicznych PPDiUR ,,ODRA”-ŚWINOUJSCIE i dalsza kontynuacja nauki w kierunku morskim zawodowym (w Świnoujściu i następnie w Szczecinie). Od roku 1993 praca na statkach handlowych pod obcą banderą rozpoczynając od stanowiska motorzysty a obecnie na stanowisku Starszego Oficera Mechanika Okrętowego.

Leszek Szajbel

Kapitan Żeglugi Wielkiej.Technikum Rybołówstwa Morskiego dla Pracujących ukończył w 1981 roku.Urodził się i mieszka do dzisiaj w Świnoujsciu .Od 1973 roku pracował na statkach PPDiUR‘ODRY’- zaczynając jako praktykant pokładowy .W czasach przemian politycznych w roku 1989 zaczął pracę u armatorów zagranicznych gdzie pracuje do dzisiaj. Zmieniły się więc typy statków z "odrowskich" trawlerów na obce reefery, semikontenerowce, general cargo, aż do chemical / oil/ product tankers. W międzyczasie w roku 1995 uzyskał dyplom Starszego Oficera , a w roku 2005 Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej.

Zygmunt Skalski

W przygotowaniu.
Pan Zygmunt chętnie nawiąże kontakt z absolwentami i byłymi nauczycielami:
[email protected] 

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Pomorze ZachodnieLogo Fundusze EuropejskieLogo Unia Europejska70 lat Portu Szczcin-Świnoujście
Computart.pl
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status