Nasi absolwenci

Joachim Brudziński

Pochodzi z Sądecczyzny. Wychowany zostałw górach Beskidu Sądeckiego w kulcie partyzantki AK-owskiej. Po ukończeniu szkoły podstawowej zrozumiał, że swoje życie chciałby związać z morzem. Przyjeżdża na Pomorze Zachodnie i kończy Szkołę Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Zdobywa zawód Technika Nawigatora.Od tego momentu nazywa siebie Sądeckim Góralem sercem i duszą oddanym Bałtykowi. Kończy politologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Sam zarabia na swoje studia i utrzymanie w Szczecinie pływając na statkach handlowych i rybackich zarówno polskich jak i zagranicznych armatorów podczas wakacji w roku akademickim. Jednocześnie współpracuje z Polskim Radiem Szczecin gdzie przygotowuje materiały reporterskie poświęcone problematyce gospodarki morskiej. Po ukończeniu studiów zakłada Morskie Centrum Informacji Zawodowej zajmujące się podnoszeniem kwalifikacji językowych polskich marynarzy i rybaków. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Morskiego w Szczecinie. Obecnie minister MSWiA oraz poseł na Sejm RP. www.joachimbrudzinski.pl

Jan Stefan Górski

Kpt. J. S. Górski przypłynął do Wielkiej Brytanii w styczniu 1966 r jako 20 letni absolwent Szkoly Rybackiej w Świnoujściu na statku rybackim i jak wielu w tym czasie młodych ludzi poprosił o azyl polityczny. Zaczął pływać jako marynarz na statkach norweskiego armatora. W 1968 po kursie na ll oficerów w Southapton Nautical College dostał prace lll oficera w South African Marine Corp. W roku 1970 skończył kurs 1 oficera w Szkole Morskiej w Kapsztadzie. Dostał wtedy prace najpierw 1 oficera ,a później kapitana na amerykańskich statkach dostawczych w Nigerii.W roku 1973 w Londynie po kursie kapitanów ż.w. w Polskim Związku Oficerów Marynarki Handlowej otrzymał od Rządu R. P. w Londynie dyplom kapitana żeglugi wielkiej. Pracował później jako kapitan w Qatar National Navigation and Transport Co. W roku 1980 wyjechał na kurs Master Mariners do Sydney w Australii i tam zdobył dyplom Master Mariner class 1. Następnie pracował w Jedda jako pilot a później w ARAMCO Ras Tanura do 2005.Wtedy to przeszedł na emeryturę. Pracował jeszcze na zastępstwach jako pilot tankowców to w Nigerii, Saudi Arabii, lub Zjed. Emiratach Arabskich. W międzyczasie był na Tasmanii odnowić dyplom Master Mariner class l, a ostatnio zdał egzamin odświeżający (tanker safty) w Southampton School of Navigation z sukcesem. Wracając samochodem z Southampton do Londynu miał wylew krwi do mózgu. Po prawie 3 tyg. w szpitalu w Londynie, miał  wylew i zmarł.

Paweł Piech

Uczęszczał do ZSRM w latach 1985-1988 na kierunku rybak morski. Następnie kontynuował naukę w Technikum, które ukończył w roku 1991.Później rozpoczął studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę na kontraktach jako oficer. W 2005 roku otrzymał dyplom Kapitana Ż.W. i od roku 2007 pracuje na tym stanowisku.

Waldemar Buczyński

Ukończył ZSRM w 1963r. Mimo,że znalazł się wśród 10 najlepszych uczniów, którzy zostali skierowani do dalszej nauki w Państwowej Szkole Morskiej w Szczecinie niestety wraz z kolegami nie został przyjęty w poczet słuchaczy. Wobec powyższego od 8 lipca 1963 r. rozpoczął pracę w PPDiUR „Odra”, którą zakończył w 2003r. W międzyczasie w okresie uzupełniania nauki w Wyższej Szkole Morskiej pracował jako kapitan jednostki w PUM Shipservice i jako kierownik zespołu dyspozytorni portu w PPDiUR „Odra”. Następnie wrócił do zawodu osiągając dyplom kapitana ŻW. Pracował na kontraktach pełniąc funkcje starszego oficera i kapitana. Zmarł 22.01.2018r.

Radosław Walas

Uczęszczał do ZSRM w latach 1985-1988 na kierunku rybak morski. Następnie kontynuował naukę w Technikum, które ukończył w roku 1991. Później rozpoczął studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę na kontraktach jako oficer. W 2006 roku otrzymał dyplom Kapitana Ż.W. i od roku 2008 pracuje na tym stanowisku.

Mariusz Wesulek

Starszy Oficer Mechanik. Ur.17.X.1968 w Łodzi.Absolwent z roku 1987, klasa III M-wych. Pani mgr. Irmina Miechowska. Po ukończeniu szkoły praca w działach mechanicznych PPDiUR ,,ODRA”-ŚWINOUJSCIE i dalsza kontynuacja nauki w kierunku morskim zawodowym (w Świnoujściu i następnie w Szczecinie). Od roku 1993 praca na statkach handlowych pod obcą banderą rozpoczynając od stanowiska motorzysty a obecnie na stanowisku Starszego Oficera Mechanika Okrętowego.

Leszek Szajbel

Kapitan Żeglugi Wielkiej.Technikum Rybołówstwa Morskiego dla Pracujących ukończył w 1981 roku.Urodził się i mieszka do dzisiaj w Świnoujsciu .Od 1973 roku pracował na statkach PPDiUR‘ODRY’- zaczynając jako praktykant pokładowy .W czasach przemian politycznych w roku 1989 zaczął pracę u armatorów zagranicznych gdzie pracuje do dzisiaj. Zmieniły się więc typy statków z "odrowskich" trawlerów na obce reefery, semikontenerowce, general cargo, aż do chemical / oil/ product tankers. W międzyczasie w roku 1995 uzyskał dyplom Starszego Oficera , a w roku 2005 Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej.

Zygmunt Skalski

W przygotowaniu.
Pan Zygmunt chętnie nawiąże kontakt z absolwentami i byłymi nauczycielami:
[email protected] 

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Unia EuropejskaLogo Fundusze EuropejskieLogo Pomorze ZachodnieNarodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Computart.pl