Akcja „Uwolnij książkę” – Bookcrossing ! Po szkole wędrują…książki !

Od 9 grudnia 2019 r. w naszej szkole ruszyła Akcja Bookcrossing –„Uwolnij książkę”. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. i wzbudza duże zainteresowanie. Bookcrossing powstał, aby „uwalniać książki”, a tym samym dawać innym radość czytania. „Uwalnianie książek” - to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

W myśl tej idei nauczyciele bibliotekarze zaprosili wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców do włączenia się w tę akcję. Okazało się, że wielu ludzi  ze szkolnej społeczności posiada w domu książkę dawno przeczytaną, która stoi na półce zapomniana. I chętnie podzielą się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają. Przyniesione książki wystarczy położyć na półkę w regale stojącym na parterze obok ksero, a zabrać do domu inne. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również potwierdzenie, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!