Szanowni Państwo,

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce ma zaszczyt zaprosić szkoły, uczniów do wzięcia udziału w III Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osadzonych w Aresztach Śledczych.

Kategorie konkursowe:

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne oraz uczniowie polonijnych szkół ponadgimnazjalnych w wieku 16 lat i więcej:

• plakat: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
  • projekt serii znaczków pocztowych: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
  • film: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Rozpoczęcie konkursu: 2 października 2017.,

Zakończenie: 5 grudnia 2017 roku,

Uroczysta Gala rozdania nagród: 12 stycznia 2018 r. – Sala im. Władysława Grabskiego w Narodowym Banku Polskim.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wyraził zgodę na udział w Patronacie Honorowym nad Konkursem.

Skład Komitetu Honorowego:

– Mariusz Błaszczak Minister MSWiA – przewodniczący,

– Antoni Macierewicz Minister MON,

– Anna Zalewska Minister MEN,

– Adam Glapiński Prezes NBP.

Dodatkowe informacje:

www.komitet-pamieci-pileckiego.com