MGMiŻŚ przejmuje Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu

Zawarto porozumienie o przejęciu Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu

Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zawarł porozumienie z Januszem Żmurkiewiczem – prezydentem miasta Świnoujście o przejęciu Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.

Na mocy porozumienia od 1 stycznia 2018r. minister przejmie prowadzenie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.

Szkoła kształci techników: nawigatorów morskich, mechaników okrętowych, logistyków i informatyków. Programy nauczania obowiązujące w Technikum Morskim gwarantują uznawanie świadectwa ukończenia szkoły poza granicami kraju.

W podpisaniu porozumienia udział wzięli również Anna Moskwa – podsekretarz stanu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Janusz Karp – dyrektor departamentu edukacji morskiej.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ