hello world!

Spacer edukacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

28 października 2022

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

W Polsce wydarzenia towarzyszące obchodom Dnia Krajobrazu odbywają się przez cały październik we wszystkich województwach.

Od dwóch lat  Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu włącza się w te obchody i organizuje spacery edukacyjne dla uczniów klas pierwszych mieszkających w internacie w celu zapoznania ich z walorami krajobrazowymi Świnoujścia.

27 października 2022r. przedstawiciele młodzieży internatu wybrali się na zwiedzanie, podziwianie walorów krajobrazowych naszego miasta. Opiekunami wycieczki byli Mariusz Kaglik i Krzysztof Gańcza. Trasa spaceru wiodła od promu przez Park Uzdrowiskowy, w którym podziwiano rośliny i drzewostan. Następnie Stawa Młyny- znak nawigacyjny, obecnie już zabytek, plażę, na której zauważono znaczne ilości wyrzuconych na brzeg meduz.. Później spacer wokół wydm, promenadą z układem zieleni oraz zabytkową muszlę koncertową.

W trakcie spaceru uczniowie byli zainteresowani oglądanymi miejscami  i zabytkami, jak też podziwiali świnoujską plażę.  Pogoda była słoneczna i dość ciepła jak na tę porę roku. W tematyce zwiedzania ujęto krajobraz  miejski, leśny, parkowy i nadmorski. Temat świnoujskich krajobrazów i zabytków zainteresował uczniów, dlatego zadawali liczne pytania opiekunom. 

Wycieczka zakończyła się na promie, a uczestnicy pełni wrażeń i radości wrócili do internatu.

M. Kaglik

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Unia EuropejskaLogo Fundusze EuropejskieLogo Pomorze ZachodnieNarodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Computart.pl