hello world!

Spotkanie wolontariuszy z cyklu: Młodzi seniorom

W środę 16.01.2019 r. wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich ponownie wybrali się do Seniorów na Warszowie. Zaczęliśmy tym razem od wspólnej Mszy świętej w parafii św. Wojciecha, którą odprawił dla nas ks. proboszcz Andrzej Moskwa. Po wspólnej Eucharystii rozpoczęliśmy zajęcia z seniorami, które zostały przeprowadzone przez naszych wolontariuszy z Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Młodzież i seniorzy pracowali w małych grupach. Celem tej części spotkania było zaktywizowanie seniorów do podjęcia pracy umysłowej. Nasi uczniowie przygotowali dla nich garść wiadomości na temat życia św. Jana Pawła II i pomagali im je przyswoić. Po zakończonej pracy w grupach, seniorzy rywalizowali ze sobą w konkursie wiedzy o naszym świętym rodaku. W tym czasie panowała ogromna radość, a wzmożona została nagrodami za udział w konkursie. Można było wygrać różaniec święty z drzewa oliwnego z Jerozolimy oraz kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II. Wszystko zostało uwieńczone krótką prezentacją o św. Janie Pawle II. Seniorzy jak i młodzież po raz kolejny pokazali, że wspólna pomoc daje wiele dobra i radości.

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl