hello world!

Uroczyste podsumowanie praktyk morskich na „Darze Młodzieży”

W dniu 21 maja 2016 na pokładzie s/v „Dar Młodzieży” odbyło się spotkanie podsumowujące praktyki morskie uczniów Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.

Współpraca szkoły z Akademią Morską w Gdyni rozpoczęła się 30 lat temu. W 1986 r po raz pierwszy na uczniowie Zespołu Szkół Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu odbyli praktykę morska na „Darze Młodzieży”, płynąc nim do portu w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Drugim spotkaniem uczniów Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu z tym statkiem był rejs do Norwegii w 1994 r .

Współpraca z Akademią Morską w Gdyni w zakresie praktyk morskich trwała do 2002 r.Po kilku latach przerwy została wznowiona.

W tegorocznym rejsie uczestniczyło 63 uczniów Zespołu Szkół Morskich Świnoujściu oraz uczniowie Szkół Morskich z Gdańska i Szczecina. Na spotkaniu podsumowującym ten rejs szkoleniowy były obecne władze miasta Świnoujście: Prezydent Pan Janusz Żmurkiewicz, z-ca Prezydenta Pan Paweł Sujka i Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Pan Waldemar Buczyński. Przedstawiciel Ministra Gospodarki Morskiej – dyrektor Urzędu Morskiego                   w Szczecinie odczytał list od pana Ministra Marka Gróbarczyka. Komendant „Daru Młodzieży” wyróżnił najlepszych praktykantów dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Radosław Bogusz i Karol Zdunkiewicz z klasy III TM oraz Tymoteusz Radecki i Wojciech Kaczorowski z klasy III TN.

W czasie miesięcznego rejsu uczniowie uczestniczyli w uroczystościach 827-lecia portu Hamburg. W międzynarodowym turnieju piłki nożnej zorganizowanym z tej okazji wziął udział 7 osobowy zespół uczniów – praktykantów z „Daru Młodzieży”, w tym 6 uczniów ZSM w Świnoujściu: Oskar Bratz, Norbert Bednarowski, Piotr Rybowiak, Patryk Kusiak, Dominik Urbański i Arkadiusz Smuga. Uczniowie zajęli II miejsce w turnieju. Wyprzedziła ich tylko drużyna akademicka z Hamburga. Pamiątkowy grawerton przekazali szkole

3
4
5
9
10
12
13
14
15
16
18
Grawerton Hamburg
Source: Uczniowie ZSM

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Pomorze ZachodnieLogo Fundusze EuropejskieLogo Unia Europejska70 lat Portu Szczcin-Świnoujście
Computart.pl
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status