hello world!

Uroczystość pożegnania absolwentów i podpisania umowy patronackiej z Akademia Morską w Szczecinie

Uroczystość pożegnania Absolwentów i podpisania umowy patronackiej z Akademia Morską w Szczecinie

28 kwietnia W Zespole Szkół Morskich odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów Technikum Morskiego rocznika 2017, którzy kształcili się w zawodach technik nawigator morski, technik mechanik okrętowy, technik logistyk i technik informatryk.  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta: wiceprzewodniczący Rady Miasta Zdzisław Merchelski, Przewodniczący Komisji Edukacji RM-Waldemar Buczyński oraz przedstawiciele władz Akademii Morskiej w Szczecinie Prorektor ds. Nauczania dr inż. Agnieszka Deja, Dziekan Wydziału Nawigacyjnego kpt. ż.w. Remigiusz Dzikowski oraz kpt.ż.w. i kpt. ż.ś. Jacek Frydecki.

Podczas uroczystości wyróżniono najlepszych absolwentów. Złoty Medal Absolwenta przyznawany najlepszemu absolwentowi szkoły otrzymała z rąk pierwszego absolwenta szkoły, Przewodniczącego Komisji Edukacji RM kpt. ż.w. Waldemara Buczyńskiego absolwentka Technikum Morskiego w zawodzie technik logistyk Magdalena Jaskulska. Za ukończenie szkoły z wyróżnieniem nagrodzono: Paulinę Ekiert- absolwentkę kierunku technik informatykoraz Julię Kudlińską z klasy technik logistyk. Wyróżniono również najlepszych absolwentów kierunku nawigator morski- Martynę Jagodzińską i Adriana Borowskiego oraz Jakuba Rymszę absolwenta kierunku technik mechanik okrętowy Nagrody za aktywna pracę w Samorządzie Uczniowskim odebrał Karol Zdunkiewicz, a za aktywność  w działalności sportowej  otrzymała Marianna Litwiniec. Nagrody najlepszym absolwentom ufundowała również Pani Prorektor Akademii Morskiej dr inż Agnieszka Deja. Dyrektor ZSM podziękowała Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszce Nowickiej za wieloletnią pracę w Radzie Rodziców i wspieranie rozwoju szkoły.

Uroczystość Pożegnania Absolwentów połączono z uroczystym podpisaniem Umowy Patronackiej Akademii Morskiej w Szczecinie z  Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu. Ta szczecińska uczelnia w ramach patronatu zobowiązuje się wspierać  nauczanie przedmiotów ogólnych i specjalistycznych, opracowywać i realizować autorskie programy nauczania, realizować wspólne przedsięwzięcia edukacyjne oraz  organizować i wspierać przedsięwzięcia naukowe. Dyrektor ZSM podziękowała Pani Rektor za inicjatywę, która  przyczyni się do podwyższenia jakości kształcenia zawodowego. Jest to szczególnie ważne dla świnoujskiej szkoły ze względu na to, że jest jedyną ponadgimnazjalną szkołą morską, która kształci na poziomie operacyjnym żeglugi międzynarodowej ( do stopni oficerskich) i już za kilka miesięcy będzie pierwszą państwową szkołą morską prowadzoną przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Pomorze ZachodnieLogo Fundusze EuropejskieLogo Unia Europejska70 lat Portu Szczcin-Świnoujście
Computart.pl
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status