Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy 4 kwietnia br. uczniowie wolontariusze Zespołu Szkół Morskich przybyli do seniorów z Dziennego Domu Pobytu na Warszowie, aby wcielić się w rolę wybranego pisarza i przedstawić jego twórczość. Mogliśmy posłuchać dzieł Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego i Juliana Tuwima. Ponadto poznaliśmy kilka anegdot z życia Karola Wojtyły. Jeden z uczniów uraczył nas swoimi wierszami. Każde wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Po części oficjalnej wzięliśmy udział w grze integracyjnej, w której przydatna okazała się wiedza z biologii, historii i nauk ścisłych. Zabawa była nad wyraz emocjonująca i sprawiła nam wiele radości. Pełni optymizmu i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu pożegnaliśmy się z seniorami
i opiekunami, zapowiadając kolejne spotkanie na maj.

Ks. Grzegorz Medoń