hello world!

Wsparcie finansowe ZARZĄDU PORTÓW SZCZECIN – ŚWINOUJŚCIE

W 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu ZARZĄDU PORTÓW SZCZECIN – ŚWINOUJŚCIE, ZESPÓŁ SZKÓŁ MORSKICH im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu zakupił bardzo nowoczesne urządzenie – SONOTEC Defektoskop Ultradźwiękowy do zastosowania w badaniach nieniszczących SONOSCREEN ST 10. Zakup tego urządzenia pozwolił na zbudowanie stanowiska laboratoryjnego do badań nieniszczących. Stanowisko laboratoryjne wyposażone w najnowocześniejszą światową aparaturę pozwala naszym uczniom na zapoznanie się z nowymi metodami badania –bez konieczności niszczenia próbek – między innymi, jakości i poprawności wykonania spawów na kadłubach statków, uszkodzeń wewnętrznych, niewidocznych np. wałów, wad wewnętrznych stali kadłubowych. Na tym stanowisku nasi uczniowie badają próbki spawów, które wykonali samodzielnie. Pozwala im to ocenić poprawność wykonanego spawu i ewentualne wady. Działania te pozwalają na wyeliminowanie błędów przy wykonaniu następnych próbek spawalniczych. Badają również próbki stali użyte do budowy kadłubów w celu wykrycia niewidocznych wad oraz nieciągłości struktury stali. Metoda ta pozwala wykrywać pęknięcia, zawalcowania, rozwarstwienia, porowatości, nieszczelności na wskroś i inne nieciągłości wewnątrz elementów. Można je również stosować do szacowania zmian mikrostruktury materiału, powstających podczas długotrwałej eksploatacji oraz do pomiaru grubości obiektów. Uczniowie wykonują również badania wałków wykonanych samodzielnie – szukając wad wewnętrznych. Badania ultradźwiękowe są także najtrudniejszą metodą badań nieniszczących. Ich przeprowadzenie wymaga od osoby przeprowadzającej badanie dużej wiedzy teoretycznej popartej jednocześnie dużym doświadczeniem. Zespół przeprowadzający badania ultradźwiękowe zobowiązany jest posiadać odpowiednie kwalifikacje. Stanowisko laboratoryjne z takim urządzeniem pozwala naszej szkole przygotować uczniów do przyszłej pracy związanej z gospodarką morską na odpowiednim poziomie. Dobrze przygotowany uczeń, będzie konkurencyjny na rynku pracy a zainwestowane w niego pieniądze, zwróci z nawiązką w przyszłej pracy.

Władysław Sietko-Sierkiewicz

Zdjęcia Sergiusz Raszewski

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl