hello world!

Współpraca z Orlen

14 marca 2024

W związku z realizowanym przez Grupę ORLEN projektem budowy terminala instalacyjnego morskich farm wiatrowych, przedstawiciele spółki postanowili, w ramach współpracy, jaka nawiązała się pomiędzy Grupą ORLEN a Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu, rekrutować, spośród uczniów (klasy czwarte oraz piąte technikum logistycznego), przyszłych pracowników realizowanej na Bałtyku inwestycji.

W ramach ww. przygotowań, pracownicy spółki Orlen NEPTUN, opracowali wykłady obejmujące zagadnienia organizacji transportu oraz przeładunków towarów gabarytowych. Omawiane materiały mają za zadanie ugruntować oraz poszerzyć, zdobywane w szkole, umiejętności uczniów i przygotować zainteresowaną młodzież do odbycia specjalistycznych szkoleń, niezbędnych do podjęcia pracy w realizowanych przez ORLEN Neptun inwestycjach.

Spółka ORLEN Neptun wytypowała pracowników, którzy zobowiązali się do prowadzenia wykładów dla uczniów ZSM. Pierwsze zajęcia dla uczniów, pracownik spółki prowadził bezpośrednio w szkole. Grupa ORLEN, żeby usprawnić organizację wykładów oraz zmniejszyć uciążliwości związane z dojazdem do Świnoujścia, przekazała szkole dotację finansową na zakup sprzętu umożliwiającego prowadzenie wykładów w systemie zdalnym.

W ramach przekazanej darowizny, Zespół Szkół Morskich zakupił od firmy Nowa Szkoła Sp. z o.o. Monitor interaktywny wielkości 86” z wbudowaną kamerą oraz ze stojakiem dobranym pod monitor.

Obecnie sprzęt jest wykorzystywany do prowadzenia wykładów w systemie on-line. Wykładowcy prowadzą zajęcia oraz komunikują się z uczniami przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams. W prowadzonych zajęciach uczestniczą również nauczyciele przedmiotów zawodowych, nadzorując oraz służąc pomocą, zarówno prowadzącym wykłady jak i ich słuchaczom.

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Unia EuropejskaLogo Fundusze EuropejskieLogo Pomorze ZachodnieNarodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Computart.pl