Wytyczne dla zdających egzaminy: maturalny i zawodowy

25 maja 2020

WYTYCZNE DLA ZDAJĄCYCH EGZAMINY MATURALNY I POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W ZESPOLE SZKÓŁ MORSKICH W ŚWINOUJŚCIU

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Na egzamin nie może przyjść osoba, jeżeli przebywa w domu z osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacja w warunkach domowych.
  3. Na egzamin nie można wejść z innymi osobami.
  4. Po wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce, wchodzić pojedynczo, zachować odstęp 5 m.
  5. Zdający nie może wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  6. Każdy zdający na egzaminie korzysta z własnych przyborów i pomocy: długopisu czarnego, kalkulatora prostego na maturze, linijki, cyrkla, lupy i innych, które są dopuszczone do egzaminu. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną małą butelkę z wodą.
  8. Osoby przystępujące do dwóch egzaminów w ciągu dnia mogą zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami. Nie ma możliwości zakupu w sklepiku szkolnym.
  9. W czasie  przerw między egzaminami zdający mogą opuścić teren szkoły lub oczekiwać na terenie szkoły w odpowiedniej odległości od innych osób.
  10. Zdający wchodzą na egzamin wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem  (maseczka jedno-, lub wielorazowa, przyłbica, w odstępach co najmniej 1,5 m. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły wyjątkiem sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsca przez zdającego. Podczas  wpuszczanie uczniów na sale egzaminacyjną, członek zespołu nadzorującego może poprosić o chwilowe odsłonięcie twarzy.
  11.  Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej  zdający może odkryć twarz, ale w trakcie egzaminu ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  12. podchodzi do niego nauczyciel
  13. wychodzi do toalety
  14. podchodzi do niego egzaminator aby ocenić rezultat pośredni,
  15. kończy pracę z arkuszem i wychodzi z sali.
  16.  Sytuacja w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa powinna zostać zgłoszona dyrektorowi najpóźniej do 29.05.2020r.
  17.  W budynku i na terenie szkoły należy zachować odległość 1,5 m. od innych osób. Zakazuje się tworzenia grup.
  18.  Zdający może opuścić salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu zdający nie opuszcza sali egzaminacyjnej.
  19. W przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w przeddzień egzaminu zdający sprawdza w ciągu jednej godziny, poprawność działania komputera w obecności administratora i członka zespołu nadzorującego, w czasie wyznaczonym przez dyrektora szkoły. Podczas sprawdzania należy mieć zakryte usta i nos oraz rękawiczki.