hello world!

XI RAJD „Staroświn”

W sobotę 3. Października obył się XI Międzyszkolny Rekreacyjno-Turystyczny Rajd Żeglarsko-Kajakowy po Rozlewisku Starej Świny – „STAROSWIN”. Bazą rajdu była przystań żeglarska w Łunowie. Liczba uczestników przekroczyła 110 osób; wśród nich były reprezentacje szkół z nauczycielami-opiekunami, również przybyli rodzice niektórych uczestników. Obecna była Dyrekcja Zespołu Szkół Morskich, która jest organizatorem tych imprez. Pani Dyrektor – Marzena Baranowska – dokonała otwarcia imprezy, przywitała serdecznie uczestników, życząc im przyjemnego uczestnictwa w rajdzie. Przybył również zaproszony przedstawiciel Wolińskiego Parku Narodowego, który później, przy ognisku, prowadził ciekawą pogadankę ekologiczną.

Pogoda charakteryzowała się silną mgłą, przy której widoczność była bardzo ograniczona. Na Jezioro Wicko Wielkie wypłynęły mieczowe jachty żaglowe, łodzie wiosłowe oraz kajaki. Patron Żeglarzy św. Mikołaj zadziałał skutecznie: po kilkunastu minutach od wypłynięcia mgła opadła i pojawiło się słońce.

Po pływaniu uczestnicy powrócili na przystań, gdzie czekała na nich grochówka i kiełbaski do pieczenia na ognisku. Przy ognisku swoje opracowania przedstawili: Szkoła Podstawowa nr 6, Gimnazjum Publiczne nr 1, Gimnazjum Publiczne nr 2, Zespół Szkół Morskich oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I.

Opracowania były ciekawe i dobrze przygotowane. Grupa z Gimnazjum Publicznego nr 2 zaskoczyła wszystkich, przedstawiając wykonany przyrząd, stosowany w nawigacji już kilka tysięcy lat wstecz, do pomiaru kątów położenia Słońca lub gwiazd, na d horyzontem. Przyrząd był wyskalowany i nadawał się do mierzenia kątów. W starożytności zwany był „Laską Jakuba”.

Pani Dyrektor wręczyła reprezentantom szkół dyplomy i puchary. Uczestnicy imprezy otrzymali również kubeczki pamiątkowe i plakietki. Rajd „Staroświn” przebiegł wspaniale.

Roman Gonczar

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl