W sobotę 1 października, na przystani Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w Łunowie, odbył się XII Międzyszkolny Rekreacyjno-Turystyczny Rajd Żeglarsko-Kajakowy „Staroświn”.

Celem przedsięwzięcia było poznanie walorów turystyczno-rekreacyjnych i przyrodniczych rozlewiska Starej Świny oraz propagowanie aktywnego wypoczynku wśród młodzieży.

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Morskich – Marzena Baranowska – dokonała otwarcia imprezy, przywitała serdecznie uczestników, życząc im przyjemnego uczestnictwa w rajdzie. Przybyli również zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście – Joanna Agatowska, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta – Waldemar Buczyński oraz przedstawiciel Wolińskiego Parku Narodowego- Tomasz Kapral, który przy ognisku przeprowadził ciekawą pogadankę ekologiczną.  Wychowankowi Klubu Jakubowi Kacprzakowi złożono gratulacje w związku z uzyskaniem uprawnień instruktora żeglarstwa.

Reprezentacje szkół oprócz udziału w rejsie po rozlewisku Starej Świny, przedstawiały prezentacje o tematyce związanej z naszym regionem. Jury  wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 6, w kategorii gimnazjów – Gimnazjum Publiczne nr 2, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Morskich. Jury konkursu pracowało w składzie: Przewodniczący dr Józef Pluciński, Hanna Wiśniewska i Jakub Kasprzak

Po powrocie na żeglarzy czekała pyszna grochówka i ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy Rajdu otrzymali okolicznościowe kubki i plakietki. Mimo niesprzyjającej pogody rajd można zaliczyć do udanych.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu.

Impreza zorganizowana w ramach „Projektu współfinansowanego z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG S.A.”