hello world!

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście pomaga w kształceniu

W 2018r Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście już po raz trzeci zasponsorował naszej szkole zakup pomocy dydaktycznych do kształcenia zawodowego.

W tym roku zakupiono podręczniki oraz pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć w zawodzie technik nawigator morski i technik mechanik okrętowy. Z zakupionych podręczników utworzono w bibliotece szkolnej „Bibliotekę zawodową”, z której korzystać mogą zarówno prowadzący zajęcia jak i uczniowie.

Wśród pomocy nawigacyjnych znalazły się między innymi takie pozycje jak: mapy morskie wydane w języku polskim i angielskim, publikacje nautyczne (tablice nawigacyjne, tablice pływów ATT, spisy świateł itp.) wykorzystywane do prowadzenia zajęć. Ponadto zakupiono przybory do prowadzenia nawigacji takie jak: trójkąty nawigacyjne i przenośniki.

Na potrzeby Warsztatów Szkolnych zakupiono przyrządy kontrolno-pomiarowe, elektronarzędzia /wiertarki i szlifierki kątowe/, sprzęt ochronny do spawania /rękawice spawalnicze/, sprzęt pomocniczy do spawania / zaciski spawalnicze, uchwyty spawalnicze, drut spawalniczy, szpule drutu do spawania MIG/, szczypce do cięcia rur z tworzywa sztucznego.

Sprzęt i narzędzia, które sponsorował Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście znacznie ułatwią prowadzenie zajęć edukacyjnych w warsztatach szkolnych ZSM w Świnoujściu. Z tego sprzętu korzystają uczniowie klas Technikum Morskiego w zawodzie mechanik okrętowy i nawigator morski.

Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym uczniowie będą mogli lepiej przygotować się do wykonywania zawodu i łatwiej zaadoptować się w środowisku pracy.

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
internat.zsm.edu.pl
[cn-social-icon]

Partnerzy

Logo Rzeczpospolita PolskaLogo Pomorze ZachodnieLogo Fundusze EuropejskieLogo Unia Europejska70 lat Portu Szczcin-Świnoujście
Computart.pl
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status