hello world!

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście pomaga w kształceniu

W 2018r Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście już po raz trzeci zasponsorował naszej szkole zakup pomocy dydaktycznych do kształcenia zawodowego.

W tym roku zakupiono podręczniki oraz pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć w zawodzie technik nawigator morski i technik mechanik okrętowy. Z zakupionych podręczników utworzono w bibliotece szkolnej „Bibliotekę zawodową”, z której korzystać mogą zarówno prowadzący zajęcia jak i uczniowie.

Wśród pomocy nawigacyjnych znalazły się między innymi takie pozycje jak: mapy morskie wydane w języku polskim i angielskim, publikacje nautyczne (tablice nawigacyjne, tablice pływów ATT, spisy świateł itp.) wykorzystywane do prowadzenia zajęć. Ponadto zakupiono przybory do prowadzenia nawigacji takie jak: trójkąty nawigacyjne i przenośniki.

Na potrzeby Warsztatów Szkolnych zakupiono przyrządy kontrolno-pomiarowe, elektronarzędzia /wiertarki i szlifierki kątowe/, sprzęt ochronny do spawania /rękawice spawalnicze/, sprzęt pomocniczy do spawania / zaciski spawalnicze, uchwyty spawalnicze, drut spawalniczy, szpule drutu do spawania MIG/, szczypce do cięcia rur z tworzywa sztucznego.

Sprzęt i narzędzia, które sponsorował Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście znacznie ułatwią prowadzenie zajęć edukacyjnych w warsztatach szkolnych ZSM w Świnoujściu. Z tego sprzętu korzystają uczniowie klas Technikum Morskiego w zawodzie mechanik okrętowy i nawigator morski.

Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym uczniowie będą mogli lepiej przygotować się do wykonywania zawodu i łatwiej zaadoptować się w środowisku pracy.

Rekrutacja

Nie zwlekaj! Zdobądź dobry zawód! 
REKRUTACJA

Kontakt

Zespół Szkół Morskich
ul. Sołtana 2
72-602 Świnoujście
tel. (91) 321-62-87
tel. kom. +48 530-701-224
fax.(91) 321-61-00
email: sekretariat@zsm.edu.pl


Internat
tel.kom.+48 531-82-36-19
tel.(91) 321-51-89
email: internat@zsm.edu.pl
internat.zsm.edu.pl
  • FB
  • Twitter
  • YouTube
  • BIP

Partnerzy

Computart.pl