Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście sponsoruje zakup pomocy dydaktycznych dla ZSM

Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście sponsoruje zakup pomocy dydaktycznych dla  Zespółu Szkół Morskich w Świnoujściu

Już od 2016r. Zarząd Portu Szczecin- Świnoujście przekazuje fundusze na zakup pomocy dydaktycznych dla Zespołu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu.  Fundusze to pozwoliły na utworzenie wielu stanowisk ćwiczeniowych na warsztatach szkolnych, które umożliwiają kształcenie techników mechaników okrętowych i techników nawigatorów morskich, zgodnie z międzynarodową konwencją STCW na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej, co umożliwia absolwentom, po zakończeniu nadzorowanej praktyki przystąpienie do egzaminu na stopień oficera wachtowego. Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest jak dotąd jedyną średnią szkołą morską, która kształci na takim poziomie.

W tym roku dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Portu Szczecin- Świnoujście szkoła zakupiła  9  sztuk wysokiej klasy projektorów  multimedialnych i 4 ekrany. Sprzęt ten będzie  wykorzystany przez nauczycieli zarówno przedmiotów zawodowych jak i ogólnokształcących, co  z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia w szkole.

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest wdzięczny za wieloletnią pomoc w doposażeniu szkoły, co przyczynia się do podnoszenia jakości pracy dydaktycznej oraz przygotowania do wykonywanego zawodu.